EXPO XXI Warszawa
15 & 16 maja 2024

Wystawy i seminaria 2023

Data:
wtorek 30 maja 2023

Czas:
14:30 - 15:30

Marcin Sadowski, Szymon Wojciechowski, Dorota Sibińska, Marcin Szczelina

DYSKUSJA - W stronę zrównoważonej architektury.

Architektura to nie tylko wielkie idee, ale przede wszystkim skuteczne działania i dobre praktyki w zakresie odpowiedzialnej i zrównoważonej działalności. Spotkanie jest okazją do poznania współczesnych praktyk projektowych oraz głębszej refleksji nad kondycją architektury.

 

Marcin Sadowski, JEMS Architekci
Architekt. Od 1993 roku związany z pracownią JEMS Architekci, a od 1996 jej partner. W latach 1992-96 i od 2009 – 2013 prowadzący zajęcia z projektowania na Wydziale Architektury PW. Laureat Honorowej Nagrody SARP.


Szymon Wojciechowski, APA Wojciechowski Architekci
Architekt. Od 1982 r. związany z APA Wojciechowski Architekci, w której pełni rolę Prezesa Zarządu. Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z zamiłowaniem i pasją do tworzenia pięknych kształtów pozwala mu projektować niepowtarzalne budynki o wysokiej funkcjonalności.


Dorota Sibińska, XYstudio
Architektka. Od 2004 roku prowadzi wraz z Martą Nowosielską i Filipem Domaszczyńskim własną pracownię projektową XYstudio, specjalizującą się w projektowaniu obiektów przeznaczonych dla najmłodszych. Od 2009 roku pracownia rozwija markę atestowanych mebli dziecięcych Locomoco. Skupiona na potrzebach człowieka promuje architekturę odpowiedzialną społecznie.


Marcin Szczelina, Architecture Snob
Krytyk i kurator architektury. Wydawca i redaktor naczelny magazynu Architecture Snob. Juror europejskiej nagrody SIMON Architecture Prize 2022. Od 2014 roku ekspert europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award. Ekspert Climate Leadership Programme pod auspicjami UN Environment Programme ONZ.

Powrót do strony głównej

architect 
meets 
innovations

Inne kraje

Sponsorzy

Media 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Design & Plan

We współpracy z