EXPO XXI Warszawa
15 & 16 maja 2024

Wystawy i seminaria 2023

Data:
środa 31 maja 2023

Czas:
13:00 - 14:00

Dorota Sibińska, Filip Domaszczyński, Marta Nowosielska - Xystudio

Architektura z misją


XYstudio tworzy w duchu empatycznej dostępności, poszanowania środowiska naturalnego oraz odpowiedzialności społecznej. W projektowaniu korzysta z narzędzi, jakich dostarcza psychologia. Zespół na pierwszym miejscu stawia odbiorcę, który będzie korzystać z zaprojektowanych obiektów. Podczas wykładu  architekci opowiedzą o  projektowanych architektury społecznej -  żłobkach, przedszkolach i szkołach, a także domach pomocy dla osób dotkniętych kryzysem bezdomności.

 

XYstudio to warszawska pracownia architektoniczna, która została założona w 2004 roku przez Filipa Domaszczyńskiego, Martę Nowosielską i Dorotę Sibińską.
Jej specjalizacją są budynki użyteczności publicznej, głównie placówki opiekuńcze i edukacyjne – żłobki, przedszkola i szkoły, od lat wyznaczają nowe standardy projektowania dla najmłodszych. W kręgu zainteresowań projektantów znajdują się także domy pomocy, na przykład dla osób w kryzysie bezdomności, ambasady oraz domy jednorodzinne. Wśród flagowych projektów xystudio znajdziemy m.in.: Dom dla Bezdomnych w Jankowicach, przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim, szkołę podstawową nr 174 w Wesołej, żłobek publiczny nr 67 w Wesołej czy budynek Ambasady i Rezydencji Ambasadora Królestwa Arabii Saudyjskiej. 

Powrót do strony głównej

architect 
meets 
innovations

Inne kraje

Sponsorzy

Media 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Design & Plan

We współpracy z