EXPO XXI Warszawa
15 & 16 maja 2024

Wystawy i seminaria 2024

Data:
czwartek 16 maja 2024

Czas:
13:00 - 14:30

Tomasz Mikołaj Konior – Konior Studio

Czas w architekturze


Czy budynki powinny być ponadczasowe? Jak ważna jest ich uniwersalność dla dostosowywania miejsc do zmieniających się potrzeb? Czy funkcjonalizm pozostaje funkcjonalny?  Jak modernizować modernizm? 
Odpowiedź na te pytania poznamy podczas autorskiej prezentacji Tomasza Koniora i przykładów z jego własnej praktyki zawodowej.

 

Architekt i urbanista. W 2019 roku obronił pracę doktorską pt. „Ewolucja przestrzeni publicznej w budynkach dla muzyki”. Od 1995 roku prowadzi autorskie biuro architektoniczne Konior Studio. Autor ponad 200 budynków, głównie użyteczności publicznej. Szczególne uznanie przyniosły mu obiekty dla muzyki, m.in. Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej „Symfonia” w Katowicach, siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach z wielką salą koncertową uznaną przez organizacją ECHO za jedną z najlepszych w Europie, Zespół Szkół Muzycznych w Warszawie, Filharmonia w Brnie. Obecnie po wygranym konkursie w roku 2021 projektuje Nowy Kampus Akademii Muzycznej w Krakowie. Najnowszym, wielokrotnie nagradzanym projektem są nowe czytelnie Biblioteki Narodowej w Warszawie, które otrzymały m.in. tytuł Grand Prix w konkursie Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy oraz nominację do europejskiej nagrody architektonicznej Miesa Van der Rohe. Tomasz Konior otrzymał ponad 80 nagród architektonicznych oraz indywidualnych.

 

Powrót do strony głównej

Sponsorzy

Media 2024

 

 

 

 

 

 

 

Design & Plan

We współpracy z

 

 

Partner w zakresie oświetlenia 2024