Unia Europejska chce do roku 2050 osiągnąć neutralność klimatyczną. Oznacza to, że państwa Unii Europejskiej będą mogły emitować tylko tyle gazów cieplarnianych (w tym CO2), ile są w stanie pochłonąć.
Jednym ze strategicznych elementów w dążeniu do gospodarki neutralnej dla klimatu jest maksymalizacja efektywności energetycznej oraz gospodarka obiegowa redukująca emisję gazów cieplarnianych.
Studio Loft Neptun ©Holzexport Sp. z o.o.
Dzisiejsze budynki są odpowiedzialne za 40% emisji, dlatego muszą one być bardziej oszczędne, niskoemisyjne, a nawet obniżające emisję CO2.
Możemy to osiągnąć min. stosując w budynkach organiczne materiały budowlane, jak np. drewno oraz sztuczną inteligencję.
Rosnące lasy pobierają z atmosfery duże ilości CO2 i kumulują go. Przechodząc przez różne fazy produkcji i użytkowania na końcu dwutlenek węgla znów zostaje uwolniony do atmosfery i proces się powtarza. Obieg zostaje tym samym zamknięty.
Materiałem budowlanym wspierającym cele UE jest parkiet – produkt długotrwały, odnawialny i w pełni nadający się go ponownego wykorzystania. W przypadku parkietu dwutlenek węgla zostaje przez dłuższy czas w nim magazynowany, zanim znów zostanie uwolniony.
Studio Loft Tabak ©Holzexport Sp. z o.o.
Firma Holzexport, odpowiadając na stojące przed nami wyzwania, opracowała nowy, bardzo interesujący rodzaj parkietu zrobiony w całości z drewna drzew szybkorosnących, a jednocześnie posiadający wysokie właściwości użytkowe : bardzo wysoką twardość, dobrą przewodność cieplną, bardzo dużą odporność na obciążenia mechaniczne, co wpływa na jego wartości użytkowe. Dodatkowo ma on całkowicie odmienny wygląd od tradycyjnego parkietu i daje duże możliwości aranżacji ciekawych projektów.
www.holzexport.pl