EXPO XXI Warsaw
28 & 29 May 2025

A@W Newsletter

Carmageddon

19 December 2023

Od Francji po Holandię, od Japonii po Meksyk, wiele ośrodków miejskich angażuje się w promowanie bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla rowerów transportu, ku uciesze mieszkańców, administratorów i środowiska.

Read more

Lekka, siedmiopiętrowa hybryda

19 December 2023

Obszar miejski "Schöneberger Linse" w Berlinie oferuje interesującą mieszankę życia, pracy, kultury i handlu. 

Read more

Jak zachodni Londyn znalazł ideę dla adaptacji budowlanych

22 November 2023

Różne części Londynu w przeżywają renesans dzięki innowacyjnemu planowaniu i koordynacji działań deweloperów, architektów i projektantów.

Read more

Redefiniowanie emisyjności architektury

22 November 2023

Living Places to pilotażowy koncept zaprezentowany w Kopenhadze. Składa się z 7 elementów – 5 pawilonów i 2 domów stworzony jako propozycja zdrowej architektury.

Read more

Punkt widzenia mistrza - Mario Botta

22 November 2023

Kwestie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju nieuchronnie angażują świat architektury. Procesy, technologie, a przede wszystkim nowe sposoby podejścia do projektowania stawiają dziś wiele pytań w stale zmieniającym się kontekście.

Read more

Kim powien być architekt? Wywiad z Konior Studio

4 October 2023

Założone w 1995 roku przez Tomasza Koniora - Konior Studio, dziś prowadzone wspólnie z Dominikiem Korosiem, stało się jednym z ważniejszych studiów architektonicznych w kraju. 

 

Read more

Elastyczna przestrzeń do pracy

4 October 2023

W niemiecko-szwajcarskim mieście Grenzach-Wyhlen niedaleko Bazylei, biuro architektoniczne Christ & Gantenbein zaprojektowało nowy budynek biurowy dla firmy farmaceutycznej Roche, którego koncepcja pozwala na maksymalną elastyczność we wnętrzu.

Read more

Drewniany klimat dla najmłodszych

4 October 2023

Teren fabryki producenta Trumpf w Ditzingen w Szwabii do późnych lat 90. charakteryzował się typowymi budynkami przemysłowymi. Od przełomu tysiąclecia to głównie berlińskie biuro Barkow-Leibinger wprowadzało tu imponujące akcenty architektoniczne. Jednym z najświeższych projektów jest ośrodek opieki dziennej dla dzieci, który składa się z konstrukcji z litego drewna bez kleju i metali, co oznacza, że można go zdemontować bez pozostawiania śladów. Oddziały przedszkolne przynależne do firm to coraz częstsza praktyka.

Read more

Profesjonalna automatyka za jednym dotknięciem

4 October 2023

Jeśli można coś powiedzieć o współczesnych świecie to na pewno to, że został on zdominowany z jednej strony przez elektryczność, z drugiej przez Internet. Wpływ nowoczesnych technologii, ewolucja stylu życia oraz nasze nieustanne dążenie do komfortu sprawiają, że coraz częściej sięgamy po produkty wysokiej jakości, które uczynią nasze codzienne życie prostszym i przyjemniejszym. 

Read more

Dla poszukujących ukrytych przestrzeni

21 June 2023

Współczesne budownictwo i zmieniający się klimat sprawiają, że coraz częściej sięgamy po rozwiązania, które będą dla nas gwarancją uzyskania jak najwyższej jakości, przy możliwe jednoczesnym uzyskaniu współczynników optymalizacji związanych z ograniczeniem wykorzystanej przestrzeni, optymalizacją zużycia energii, czy wreszcie utrzymania całej inwestycji. 

Read more

Architekci są wszechstronni

21 June 2023

Architekci są wszechstronni: kreatywność, szeroka wiedza techniczna i zdolność do wielozadaniowości są nieodłączną częścią ich profesjonalnego zestawu narzędzi. Co ich inspiruje? Co ich napędza? I jak realizują swoje wizje? 

Read more

Co Włochy robią w Chinach?

21 June 2023

Powszechnie wiadomo, że Azjaci są pasjonatami kultury europejskiej. Często mają tylko niewielkie okno czasowe, aby się nią cieszyć. Właśnie dlatego Chiny otrzymują teraz swój własny kawałek Włoch.

Read more

Architektura adaptacyjna

21 June 2023

Temat odpadów jest obecny w każdej dziedzinie i na długo tam pozostanie. Ponowne wykorzystanie materiałów przybiera różne formy, takie jak tworzenie butów z dryfujących sieci rybackich lub skórka pomarańczowa, która jest przekształcana w pokrowce na telefony komórkowe. Głównym motywem jest dążenie do zrównoważonego rozwoju, ale wykorzystanie materiałów odpadowych może mieć również wiele innych, czasem nieoczywistych zalet.

Read more

Projekt tworzony w symbiozie z przyrodą

29 March 2023

Magdalenka to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, znajdujące się pod Warszawą. W obecnej postaci Magdalenka powstała na początku lat 30. XX wieku i stała się wzorcowym przykładem planowania przestrzeni z poszanowaniem natury. 

Read more

Różnorodność jest cudowna

29 March 2023

Pogodne obłe kształty, które niosą główne przesłanie: to piękne, że wszyscy jesteśmy różni.

Read more

Jak przenieść inspirację na język architektoniczny?

29 March 2023

Każda praca twórcza wymaga od nas poszukiwań… inspiracji. Gdzie ich szukać? Jak je rozpoznawać? One są wszędzie, niezależnie od miejsca, pory dnia, okoliczności. Wystarczy otworzyć swój umysł i oczy. Mówi się, że ogranicza nas tylko wyobraźnia. 

Read more

Architektura wielkich wartości

29 March 2023

Współczesna architektura stoi dzisiaj przed wieloma wyzwaniami związanymi z przeprojektowaniem się na kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem. 

Read more

Nadprzyrodzone moce natury w nowej kolekcji Naturals firmy COREtec®

31 January 2023

W naturze ukryta jest niezwykła terapeutyczna moc, która użyta we wnętrzach tworzy przestrzenie wypełnione szlachetnością, pięknem i spokojem. 

Read more

Wielowymiarowy świat tkanin tworzony z myślą o rozwoju i Planecie

31 January 2023

Każdy architekt wnętrz doskonale wie, że o wyjątkowości i charakterze projektu decyduje nie tylko kolor ścian, styl mebli czy rodzaj wybranych sprzętów. 

Read more

Psychologiczne korzyści dobrego projektu

15 December 2022

Architekt Tye Farrow jest wiodącym ekspertem w dziedzinie łączenia neuronauki z otoczeniem architektonicznym. Jego projekt w szkole Montessori w Toronto pokazuje, jak przekonująco nasze otoczenie może nas pozytywnie kształtować, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Read more

Złota energia

15 December 2022

Renowacja, przebudowa, myślenie przyszłościowe. Zbyt często w dzisiejszych czasach istniejące budynki są wyburzane w celu postawienia nowego na tym samym miejscu. 

Read more

Ponad czasem, dla nowej współczesności

15 December 2022

Ponad czasem, dla nowej współczesności  – Neve Creative.
Poznaj kolekcję stworzoną przez Maję Ganszyniec dla firmy Paradyż, która wymyka się szablonowym zastosowaniom, zaskakuje formą i odpowiada na współczesne potrzeby najbardziej wymagających klientów. 

Read more

Podsumowanie roku 2022

15 December 2022

Mamy grudzień. W kalendarzu zostało kilka niewyrwanych kartek, w głowie, pewnie kilka nie zrealizowanych postanowień – umówmy się, niektóre zawsze tylko po to są, żeby po prostu pojawiały się w styczniu i znikały z pamięci z początkiem lutego.

Read more

Charyzma Manchesteru

30 November 2022

Jedno z największych miast Wielkiej Brytanii, Manchester, gdzie architektura i design rozwijały się szybko w XIX i XX wieku. Teraz drapacze chmur sąsiadują z tradycyjnymi budynkami z czerwonej cegły. Co będzie dalej, jeśli chodzi o innowacje architektoniczne w tym dumnym, kupieckim mieście?

Read more

Energia w zrównoważonym budownictwie

30 November 2022

Ceny energii elektrycznej powodują, że inwestorzy coraz częściej szukają rozwiązań, które pozwolą im zoptymalizować zużycie energii. Jednym z nich z pewnością są rozwiązania stosowane w budownictwie zrównoważonym. 

Read more

Szklane wieże

30 November 2022

Architekci coraz częściej zwracają się ku zrównoważonemu budownictwu. Wybierają rozwiązania, które nie tylko pozwolą im wpłynąć na atrakcyjność budynku pod względem pełnionych funkcji, ale przede wszystkim pozwolą osiągnąć efektywność energetyczną budynków, która przełoży się na konkretne oceny certyfikacji. 

Read more

Instalacje, które czynią architekturę piękną

30 November 2022

Początek rewolucji ma swoją datę: 31 stycznia 1977 roku, dzień inauguracji Narodowego Centrum Sztuki i Kultury im. Georgesa Pompidou w Paryżu. Po raz pierwszy instalacje są bohaterami architektury: plątanina rur, kanałów, zaworów i armatury obejmuje objętość budynku, zaprojektowanego przez Renzo Piano, Richarda Rogersa i Gianfranco Franchiniego.

Read more

Nadchodzi czas renderingu GPU w Polsce

30 November 2022

Technologia Lumion 2023 to nowa jakość pracy każdej pracowni architektonicznej.
Architekci, którzy do tej pory nie byli przekonani do technologii GPU, z nadejściem Lumion 2023 na pewno zmienią zdanie. 

Read more

Projektowanie cyrkularne

30 November 2022

Od kilku lat wiele biur projektowych zmienia swoje podejście do projektowania z linearnego na cyrkularny, wywodzącego się z ekonomii cyrkularnej, czyli nowym, obowiązującym paradygmacie gospodarczym. 

Read more

Nowa klasyka

15 September 2022

Miłość, pasja i poezja – to credo jednego z największych projektantów, którego nazwisko jest znane każdemu kto choć trochę interesuje się światem designu.

Read more

Podróż do śródziemnomorskich krajów

15 September 2022

Łazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w przestrzeni domowej. O ile kuchnia stanowi serce domu, o tyle łazienka z pewnością może być jego duszą.

Read more

Wszystko oświecone z Systemem Cameleon

15 September 2022

Jednym z najważniejszych i niezbędnych do funkcjonowania w przestrzeniach elementem jest światło. Na co dzień często nie zdajemy sobie sprawy jak istotną rolę odgrywa w naszym życiu oświetlenie. Dopiero jego brak lub złe funkcjonowanie sprawia, że zaczynamy czuć dyskomfort.

Read more

Zmiany u jubilera

15 September 2022

Bez snobizmu All Blues i Jack Dalla Santa odsłaniają samą istotę handlu biżuterią.

Read more

Różowa przemowa

15 September 2022

Pięć lat temu róż wydawał się mile widzianą, ale przemijającą modą. Teraz różowe odcienie są wszędzie, nawet na zewnętrznych ścianach budynków. W jaki sposób tak spokojny odcień zyskał tak wielką siłę?

Read more

Kobieta u steru

15 September 2022

Świat architektury jeszcze 100 lat temu był całkowicie zdominowany przez mężczyzn. W Polsce dopiero w 1915 roku kobiety zaczęły studiować architekturę, ale i to nie oznaczało jeszcze, że są w stanie odnaleźć się w tym zawodzie, a już tym bardziej osiągać sukcesy i wprowadzać zmiany, których celem jest tworzenie współczesnej architektury. Choć nie obyło się po drodze bez rozczarowań, łez i poświęceń obecnie ponad połowa studentów architektury to kobiety.

Read more

Kreśląc przyszłość

9 June 2022

Odpowiedzialność, rozwój, dialog i synergia – to najważniejsze wartości, które przyświecają działalności jednemu z wiodących biur architektonicznych w Polsce – APA Wojciechowski Architekci.

Read more

Opowieść płytką pisana

9 June 2022

Płytka może być najstarszym materiałem budowlanym znanym ludzkości, ale nie pozostaje poza sferą innowacji. Od super wielkich płyt po porcelanę, na której można gotować. Kamionka jest równie uniwersalna, co piękna. Oto co jest nowe i trendy.

Read more

Kobieta u steru

9 June 2022

Els Claessens i Tania Vandenbussche (ECTV architects) opowiedzą o prowadzeniu pracowni z perspektywy kobiety-architektki.

Read more

Armatura ze stali nierdzewnej - nowe rozdanie w łazienkach

9 June 2022

Stal nierdzewna jest stosunkowo nowym materiałem. W architekturze stosowana jest zaledwie od stu lat. Pomimo tego powstało z niej wiele budynków, będących dzisiaj ikonami architektury: od Atomium w Brukseli po Wielki Łuk w Saint Louis.

Read more

Magiczna moc mchu reniferowego

9 June 2022

W każdym dobrym projekcie wnętrza, zarówno domu czy biura szuka się sposobu i metody na wprowadzenie zieleni, która ma niezwykły wpływ na nasze samopoczucie, ale też na odbiór danego miejsca. Miejsce wypełnione roślinnością sprawia, że czujemy się w nim lepiej, spokojniej, a do tego oczyszczają nasze powietrze. Obecnie dużą popularnością cieszy się stosowanie mchu reniferowego na ścianach jako elementu dekoracyjnego, który posiada wyjątkowe właściwości. Te doskonałej jakości, uprawiane w sposób zrównoważony znajdziemy w ofercie firmy Ideatec.

Read more

ML System - Aktywne energetycznie materiały budowlane

10 May 2022

Jednym z największych wyzwań współczesnego świata jest świadoma reakcja na obserwowane zmiany klimatyczne. Jak wiemy branża budowlana, a dokładniej same budynki są obecnie głównym światowym konsumentem energii i trend ten będzie się utrzymywał w przyszłości, głównie ze względu na wzrost gospodarczy i wzrost populacji. 

Read more

DALLMER – liczy się wszystko co było, jest i co będzie.

10 May 2022

Piękne historie wielopokoleniowych firm nie piszą się same, są połączeniem wielu bardzo ważnych idei, które przez cały czas przyświecają tworzonej historii i czynią ją wyjątkową. Do takich cech należą: ciężka praca, widzenie w zmianach zachodzących w świecie szansy na nowe możliwości, ale przede wszystkim otwartość i ciągły dialog z pojawiającymi się potrzebami naszych klientów, użytkowników, ludzi, dla których tworzy się produkty.

Read more

Szkoła dobra

10 May 2022

David R. Hawkins pisał o architekturze w znanej publikacji „Siła czy moc” jako o najbardziej namacalnej formie sztuki, która ma wpływ na każdą sferę naszego życia. Robimy zakupy, pracujemy i dostarczamy sobie rozrywki wewnątrz budynków. To właśnie architektura jest tłem dla większości aktywności i zasługuje na największą uwagę. 

Read more

Chwała londyńskiemu Greenwich

10 May 2022

W Greenwich w południowym Londynie znajdziemy nowy ośrodek dla kreatywnych dusz, gdzie będą mogli pracować i działać razem w szeregu budynków zaprojektowanych przez nowatorskich i awangardowych architektów. 

Read more

Rewitalizacja Cukrowni Żnin

16 March 2022

Zawsze można inaczej. Nie ma wątpliwości, że architektura w tych szczególnych czasach powinna wziąć odpowiedzialność i poszukiwać rozwiązań, które zniwelują degradację środowiska naturalnego. Oznacza to zarówno wybieranie odpowiednich materiałów konstrukcyjnych, wypełniających i wykończeniowych, jak i stosowanie energooszczędnych technik i technologii w zakresie materiałów, ukształtowania budynku i metod realizacji. Jest jeszcze jedna droga, której wybór może okazać się jedną z najlepszych jaką budownictwo może przynieść naszej Planecie i choć brzmi abstrakcyjnie, i zaprzecza idei budownictwa, to jednak daje szasnę na otwarcie nowego rozdziału – zaprzestanie budowania.

Read more

Modernizacja Straw Bale House projektu Sarah Wigglesworth

16 March 2022

Znana ze swojego ekologicznego podejścia do projektowania architektka Sarah Wigglesworth zmodernizowała swój zbudowany z bali słomianych dom w północnym Londynie. Wprowadziła przy tym zmiany, które pozwoliły zmniejszyć emisję CO2 o 62% i zapewnią mieszkańcom ułatwienia na późniejsze lata życia. 

Read more

ArchitektKA

16 March 2022

W ostatnim czasie kobiety architektki złapały wiatr w żagle. Mimo że wciąż zbyt rzadko obejmują stanowiska kierownicze, nie można przejść obojętnie obok prognozy, że do 2022 r. ponad połowę studentów architektury będą stanowiły kobiety, które wkrótce będą decydować o wyglądzie i funkcjonowaniu otaczającej nas przestrzeni, budynków, a nawet całych miast.

Read more

Dom z powietrza i światła

30 November 2021

Natascha Drabbe: „Nasz cały dom jest wnętrzem, nie ma strony zewnętrznej”

Read more

Nadchodzi nowe

30 November 2021

Ponieważ zasoby nieodnawialne Ziemi nieustannie się zmniejszają, w przyszłości będziemy musieli ponownie wykorzystywać większość materiałów budowlanych. Ale jak sprawić, żeby wszystkie elementy na nowo do siebie pasowały?

Read more

Materiały przyszłości

30 November 2021

Pandemia i zmiany klimatyczne przyspieszyły w znacznym stopniu nie tylko myślenie o nowych technologiach w zakresie bezpieczeństwa, oszczędności czasu i jakości, ale przede wszystkim w kontekście zmiany w podejściu do wartości jakimi chcemy się kierować, zarówno przy dokonywaniu wyborów dotyczących naszego codziennego życia, jak i planowania długoterminowych inwestycji i poszukiwania nowych rozwiązań. 

Read more

Sklep po pandemii - nowy scenariusz handlu

14 September 2021

Jak teraz będzie wyglądał handel detaliczny?

 

W ciągu ostatnich lat mówi się o śmierci handlu detalicznego. Skandynawia jest tutaj przykładem zjawiska, które wykazuje znaczne fluktuacje w dotychczasowym trendzie. W samej Szwecji w ciągu pięciu lat zamknięto 350 z 1475 funkcjonujących sklepów odzieżowych. To likwidacja prawie 25% wszystkich sklepów w tej branży w ciągu pięciu lat. Praktyczny scenariusz zakłada, że domy towarowe i centra handlowe mają stać się centrami dystrybucji dla takich graczy jak Amazon itp. Czy handel detaliczny naprawdę umiera?

Read more

Dom na wzgórzu - architekt i jego dom

14 September 2021

Pobudowany na wysokości 1180 m n.p.m. dom architekta, Jana Karpiela- Bułecki, współwłaściciela pracowni architektonicznej „Karpiel Steindel Architektura” to dowód na to, że można zatrzymać tradycję i  jednocześnie podążać za nowoczesnością. Swoją formą dom nawiązuje do archetypu architektury wsi podhalańskiej. 

Read more

Prefabrykacja 2.0 – nowy rozdział

14 September 2021

Problemy współczesnego świata coraz częściej prowokują nas do świadomego, dobrze przemyślanego poszukiwania rozwiązań technologicznych mających znaczący wpływ na kwestie związane ze zmianami klimatycznymi, podejściem do środowiska oraz rozwojem ośrodków miejskich. Takie podejście sprawia, że współczesne budownictwo coraz częściej sięga do technologii prefabrykacji, której koncepcja sięga czasów rzymskich. 

Read more

W poszukiwaniu przestrzeni

6 July 2021

Okna, przez które można podziwiać przyrodę, korzenne zapachy i świeża bryza lub po prostu spacer boso po własnym ogrodzie: jest wiele powodów, aby przenieść się na wieś. Ale obecnie jest jeden szczególny: wielkie metropolie z ich zagęszczeniem powoli tracą swój urok.

 

Przekład tekstu: Barbara Jahn

 

Read more

Oszczędzanie wody zaczyna się w głowie

6 July 2021

Za pięć dwunasta? Nie. Raczej wybiła dwunasta. Podczas używania wody dyscyplina jest więcej niż pożądana, i to już od momentu, gdy tylko zamierzasz odkręcić kran. W branży sanitarnej istnieje już wiele dobrych pomysłów na oszczędzanie zasobów. Ale można jeszcze więcej. O wiele więcej.

 

Przekład tekstu: Barbara Jahn

Read more

70 m²: szansa czy zagrożenie?

6 July 2021

Polski Ład zaproponowany przez rząd zawiera kilka programów związanych z budową domów. Rząd przedstawił swoje pomysły, z których jasno wynika, że daje on możliwość stawiania budynków do 70 mkw. w uproszczonej procedurze.

 

Autor: Anna Domin

Read more

Odpowiedzialność ekologiczna i swoboda twórcza

11 May 2021

Kolekcja farb proszkowych SuprAnodic firmy Axalta Coating Systems inspiruje do nowych rozwiązań w architekturze i designie. Gwarantuje metaliczny wygląd w modnych kolorach o bardzo wysokiej trwałości z gwarancją jakości Alesta® SD SuperDurable.

Read more

Ekologiczna architektura = zrównoważony produkt

11 May 2021

Jednym z najważniejszych atrybutów zrównoważonego produktu budowlanego jest to, jak długo wytrzyma, zanim będzie trzeba go wymienić. Jeśli produkt wymaga wymiany co 10 lat, ogólny wpływ produktu na środowisko i koszt dla jego właściciela jest znacznie większy niż produktu, który wymaga wymiany co 30 a nawet 50 lat.  

Read more

Historia od koncepcji po wdrożenie

11 May 2021

Za każdym produktem stoi proces. Zespół przechodzi przez wiele etapów: od koncepcji, przez testy, aż po wdrożenie na produkcję. Jak to wygląda w przypadku nowoczesnego oświetlenia? Poznaj historię AQForm – polskiego producenta oświetlenia.

Read more

Jak rozdzielić pracę zdalną i życie rodzinne

11 May 2021

Wygląda na to, że zdalna praca z domu jeszcze przez dłuższy czas będzie stałym elementem naszego życia. Zastanówmy się więc nad tym, jak rozdzielić nasze życie biurowe z życiem domowym dzięki wykorzystaniu ciekawych rozwiązań w zakresie przechowywania, technologii, wykorzystania roślin i wzornictwa, abyśmy mogli odzyskać dla siebie wieczory, weekendy i inne wolne chwile oddzielone od życia zawodowego.

 

Przekład tekstu: Helen Parton 

Read more

Jesteś piękny, w środku i na zewnątrz

11 May 2021

Doskonale wiadomo, kiedy dokładnie rozpoczęła się rewolucja „inside-out”: 31 stycznia 1977 roku. Tego dnia w Paryżu otwarto bowiem Narodowe Centrum Sztuki i Kultury im. Georges'a Pompidou. Wówczas to po raz pierwszy instalacje techniczne, takie jak rury, kanały, zawory i łączenia, oplotły bryłę budynku od zewnątrz i stały się bohaterem architektury.

 

Przekład tekstu: Catherine Osborne, w oparciu o artykuł Nory Santonastaso z design | outfit

Read more

Nie zabierajcie nam ogrodów – Epidemia „betonozy” w Polskich miastach.

11 May 2021

“Nie było nas był las, nie będzie nas będzie las” tylko czy na pewno? Patrząc na to, jak w szybkim tempie zalewamy nasze miasta betonem, wydaje się, że to przysłowie staje się marzeniem sennym, historią, która może się już nie powtórzyć.

 

Autor: Anna Domin

Read more

Jesteśmy architektami światła

13 April 2021

Nowoczesne rozwiązania w klasycznej formie


Światło pomaga w użytkowaniu budynku, ale także eksponuje jego architektoniczne piękno, a nierzadko staje się integralną częścią architektury. Dopasowanie oświetlenia do konkretnego obiektu jest zadaniem złożonym, wymagającym przemyślenia wielu aspektów - począwszy od funkcji, przez wizję architektoniczną, po efektywność energetyczną i założenia budżetowe.

Read more

Projektowanie biofilne wreszcie nabiera na znaczeniu

13 April 2021

McDonald’s być może nie jest miejscem, w którym można by się spodziewać znaczących inwestycji w holistyczne połączenie świata architektury i przyrody. Jednak na początku tego roku ta kultowa sieć fast-foodów otworzyła w parku rozrywki „Walt Disney World” w Orlando na Florydzie restaurację o zerowej emisji dwutlenku węgla, której projekt jest zakorzeniony w biofilii, dynamicznie rozwijającym się obecnie trendzie architektonicznym.

Read more

Architektura nowych wartości

13 April 2021

„Po pierwsze nie szkodzić”- tak za słowami Beatrice Galilee, można w jednym zdaniu określić rolę współczesnej architektury wobec nowego, post-pandemicznego, a właściwie jeszcze całkiem pandemicznego świata.

Read more

Kiedy małe oznacza małe

13 April 2021

Powiedzenie „nawet w najmniejszej chacie znajdzie się miejsce” nabierze w nadchodzących latach i dziesięcioleciach nowego znaczenia. Wiąże się to bowiem z nową mieszkaniową rzeczywistością. Nadszedł czas, aby już teraz pomyśleć o mieszkalnictwie w kontekście przestrzeni, najlepiej pod kątem „downsizingu”, który w zasadzie może stać się jego kolejną aktualizacją naszych czasów.

Read more

Marmoleum – ekologiczne rozwiązanie podłogowe

13 April 2021

W ostatnich latach na skutek zmian klimatycznych zachodzi wiele niepokojących zjawisk, takich jak globalne ocieplenie, susze, powodzie czy huragany. Wybierając świadomie neutralne dla środowiska materiały budowlane, wykończeniowe i do wnętrz, możemy powstrzymać globalne zmiany klimatu. Jednym z takich produktów jest naturalna podłoga Marmoleum firmy Forbo.

Read more

Poprawa stanowiska pracy

13 April 2021

Praca zdalna i hybrydowa to obecnie gorące tematy. Oba wymagają cyfrowych urządzeń dla użytkownika końcowego, bez których elastyczne czynności biurowe byłyby niemożliwe. Dzięki nowym gniazdom JUNG ze złączem USB można je teraz szybko naładować.

Read more

Projektowanie szpitali przyszłości

9 March 2021

Duński Architekt Wilhelm Berner-Nielsen, twierdzi, że w przyszłości projektowanie szpitali będzie wymagało od nas dużo większej elastyczności i ludzkiego podejścia. 

Read more

Rolety w wersji minimalistycznej

9 March 2021

Dobrze sprawdzają się rozwiązania z dużymi oknami o minimalnych, wąskich profilach okiennych. Jednak latem, a nawet wiosną, może pojawić się problem. 

Read more

Klasyczna elegancja łazienki w nowoczesnej odsłonie

9 March 2021

Kolekcja The New Classic Laufen zaprojektowana przez światowej sławy projektanta Marcela Wandersa to nowa interpretacja klasycznego stylu przy użyciu nowoczesnych ekologicznych materiałów i technologii.

Read more

Polskie nominacje do EU Mies Award 2022

9 March 2021

Dwadzieścia projektów z Polski ma szansę powalczyć o nagrodę European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe, potocznie zwaną w Polsce Oskarami Architektonicznymi. To przełomowy moment w historii polskiej architektury, jeśli spojrzymy na ilość obiektów nominowanych. To również przełomowy moment w postrzeganiu architektury i jej wartościowaniu.

Read more

Neutralność klimatyczna do roku 2050 roku

9 March 2021

Oznacza to, że państwa Unii Europejskiej będą mogły emitować tylko tyle gazów cieplarnianych (w tym CO2), ile są w stanie pochłonąć.
Jednym ze strategicznych elementów w dążeniu do gospodarki neutralnej dla klimatu jest maksymalizacja efektywności energetycznej oraz gospodarka obiegowa redukująca emisję gazów cieplarnianych.

Read more

Co porusza architektów i projektantów?

9 March 2021

Zupełnie nowa koncepcja eventu i newslettera na polskim rynku.

Wyjątkowy i cieszący się niepodważalnym powodzeniem format targów ARCHITECT@WORK, który działa w 15 różnych krajach i 30 lokalizacjach, nieprzerwanie się rozwija.

Read more

Sponsors

2024 Media

 

 

 

 

 

 

 

Design & Plan

In cooporation with

 

 

2024 Lighting Partner