EXPO XXI Warszawa
28 & 29 maja 2025

A@W Newsletter

Magiczna moc mchu reniferowego

IDEATEC

9 czerwca 2022

W każdym dobrym projekcie wnętrza, zarówno domu czy biura szuka się sposobu i metody na wprowadzenie zieleni, która ma niezwykły wpływ na nasze samopoczucie, ale też na odbiór danego miejsca. Miejsce wypełnione roślinnością sprawia, że czujemy się w nim lepiej, spokojniej, a do tego oczyszczają nasze powietrze. Obecnie dużą popularnością cieszy się stosowanie mchu reniferowego na ścianach jako elementu dekoracyjnego, który posiada wyjątkowe właściwości. Te doskonałej jakości, uprawiane w sposób zrównoważony znajdziemy w ofercie firmy Ideatec.

 

 

Naturalny Higrometr

 

Ideagarden to mech reniferowy i choć nazwa sugeruje że jest mchem, w rzeczywistości jest porostem. Jego niezwykłe właściwości sprawiają, że bardzo chętnie wykorzystuje się go jako ozdoby wnętrz domów, biur czy lokali użyteczności publicznej. Warto w tym miejscu wspomnieć, że to praktycznie samoobsługowa instalacja, która świetnie radzi sobie bez naszej ingerencji. Nie wymaga żadnej pielęgnacji, a jedynie niezbyt nienasłonecznionego miejsca i zwykłej wilgotności powietrza. To oprócz niezwykłej dekoracji, świetne narzędzie do mierzenia jakości powietrza - naturalny higrometr. Do życia potrzebuje powietrza o wilgotności 40-60%. Gdy wilgotność względna powietrza spadnie poniżej 40%, kolorowy mech Ideagarden staje się kruchy, oznacza to, że powietrze jest zbyt suche. Gdy poziom wilgotności wzrośnie, Ideagreen Colored Moss ponownie staje się miękki, będzie miał strukturę miękkiej gąbki.

 

 

Idealne wygłuszenie

 

Produkty Ideagreen zmieniają właściwości akustyczne pomieszczenia. Mech chrobotek sam w sobie zmiękcza dźwięki, dlatego jest doskonałym materiałem do pochłaniania dźwięków. Dodatkowo w niektórych produktach Ideagreen Interior Design używa się materiałów akustycznych, aby tym samym wzmocnić właściwości dźwiękochłonne. Ideagreen Flex Element został przetestowany pod kątem pochłaniania dźwięku. Pochłanianie dźwięku jest najlepsze w częstotliwościach codziennej pracy – tam gdzie prowadzimy rozmowy.

 

 

Oczyszczacz powietrza

 

IDEAGARDEN oprócz właściwości wygłuszających jest bezpieczny, hipoalergiczny, nietoksyczny i niedrażniący, a do tego działa jako naturalny filtr powietrza, ponieważ oczyszcza je z cząstek kurzu i toksyn. Można więc powiedzieć, że wykazuje działanie antyalergiczne, a co więcej – sam również nie uczula.

 


Odpowiedzialnie

 

Mech IDEAGARDEN zawsze zbierany jest ręcznie, a wszyscy współpracownicy są przeszkoleni jak go zbierać w sposób odpowiedzialny. Bardzo ważne jest, aby zbierać tak mech, by zapewnić jego ponowne odrastanie. Dzięki specjalnej metodzie zbierania może on odrastać tak szybko, jak to możliwe. Warto w tym miejscu dodać, że mechaniczne zbieranie często powoduje, że przestaje on rosnąć na obszarach, z których został zebrany. Po zebraniu mech jest poddawany selekcji i oczyszczeniu, które zapewnia mu wieloletnią trwałość, chroni przed owadami i sprawia, że się nie rozrasta.

 

 

Choć chrobotka możemy najczęściej zakupić w kolorze pięknej, soczystej zieleni, może być farbowany na różne kolory. Proces barwienia Ideagarden był rozwijany przez dziesięciolecia. Cały proces barwienia odbywa się ręcznie i podlega kontroli jakości w trakcie całego procesu. Barwniki i chemikalia używane w procesie barwienia i konserwacji nie są toksyczne ani szkodliwe. Kolorowy mech Ideagarden nie jest szkodliwy dla zwierząt domowych.

 

 

© wszystkie zdjęcia: IDEATEC
www.ideatec.es

Magiczna moc mchu reniferowego
Get in touchPowrót do przeglądu

A@W Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do naszego comiesięcznego newslettera!

>> Zasubskrybuj

Jesteś zainteresowany widocznością w naszym newsletterze?

>> Kliknij tutaj!

Sponsorzy

Media 2024

 

 

 

 

 

 

 

Design & Plan

We współpracy z

 

 

Partner w zakresie oświetlenia 2024