EXPO XXI Warszawa
15 & 16 maja 2024

A@W Newsletter

Wszystko oświecone z Systemem Cameleon

NOWODVORSKI

15 września 2022

Jednym z najważniejszych i niezbędnych do funkcjonowania w przestrzeniach elementem jest światło. Na co dzień często nie zdajemy sobie sprawy jak istotną rolę odgrywa w naszym życiu oświetlenie. Dopiero jego brak lub złe funkcjonowanie sprawia, że zaczynamy czuć dyskomfort.

 


W obecnych czasach dobór oświetlenia stanowi jeden z kluczowych elementów i dylematów przy aranżacji wnętrza, z którym styka się każdy, kto prowadzi budowę czy remont. Pod uwagę bierze się obecnie wiele czynników, które ostatecznie decydują o wyborze danego rozwiązania. Warto w tym miejscu podkreślić, że często decyzja ta jest dużo bardziej analizowana niż wiele innych aspektów dotyczących aranżacji wnętrz. Kiedy kreujemy przestrzenie od podstaw, zdecydowanie możemy korzystać z szerokiego wachlarza rozwiązań. Trudniejsze wyzwanie stoi przed tymi, którzy remontują gotowe pomieszczenia z określonymi już rozwiązaniami, tym bardziej jeśli nie chcą ingerować i zmieniać instalacji. Drugim czynnikiem jest funkcjonalne i przemyślane dostosowanie oświetlenia w pomieszczeniach. Tak jak każde pomieszczenie w domu czy też strefy mają swoją funkcję, tak samo wymagają z racji pełnionej roli innego oświetlenia.

 

Inny rodzaj oświetlenia i inne rozwiązania dedykujemy do części wypoczynkowych, a inne do stref roboczych, które jednak coraz częściej występują w ramach jednej, otwartej przestrzeni użytkowej. Trzecim ważnym aspektem są kwestie dekoracyjne oświetlenia, nie mniej ważne dla tych, którzy cenią sobie dobry design i lubią otaczać się ładnymi rzeczami. Z myślą o wspomnianych potrzebach powstał system oświetlenia CAMELEON – nowatorskie rozwiązanie marki Nowodvorski Lighting, które przy pomocy jednego systemu oferuje możliwość podłączenia do 12 opraw oświetleniowych w ramach jednej przestrzeni.

 

 

 

Oświetlenie dopasowane do indywidualnych potrzeb


Ten nowoczesny system oświetlenia to idealny wybór zarówno dla tych, którzy szukają rozwiązań do samodzielnej instalacji, a także tych, którzy poszukają profesjonalnych systemów do skomplikowanych i rozbudowanych układów oświetleniowych. Z pozoru proste rozwiązanie kryje w sobie niezwykłe możliwości przystosowania – doboru i tworzenia indywidualnych kompozycji z poszczególnych elementów wchodzących w jego skład bez konieczności wykonywania bruzd do ukrycia przewodów elektrycznych w ścianach czy sufitach. Największym jednak atutem systemu CAMELEON Nowodvorski Lighting jest duża funkcjonalność i elastyczność. Do jednej puszki montażowej (jednego punktu zasilania) można zamontować kilka rodzajów zawieszeń w różnych długościach i kolorach oraz do 12 opraw świetlnych o maksymalnej mocy 40 W. Jest to możliwe dzięki specjalnie opracowanym elementom, do których należą: puszki umożliwiające ukrycie kostek i przewodów zasilających oraz system zawieszeń, uchwytów i kloszy.

 

 

Oprócz standardowych rozmiarów puszek obecnych w ofercie Nowodvorski, mamy nowe rozwiązanie - puszkę CANOPY A MINI, która daje możliwość podłączenia 4 lamp i dostępna jest w trzech kolorach: białym, czarnym i dodatkowo złotym. Uzupełnienie puszek stanowią zawieszenia wyposażone w przewody, również w kolorze czarnym i białym, oraz oprawki E27, G9 czy GU10 do wyboru (z osłonkami w różnych kolorach).
Na szczególną uwagę zasługują zróżnicowane pod względem materiałowym, rozmiarowym i funkcjonalnym klosze dedykowane do systemu Cameleon. Ich różnorodność pozwala nam na stosowanie tego systemu w każdym możliwym wnętrzu z uwzględnieniem stylu danego pomieszczenia. W ofercie znajdują się zarówno klosze wykonane ze szkła, metali w różnych formach, betonu, drewna, jak i szlachetnych tkanin.

 

 

Funkcjonalność, oszczędność i wygoda


Projektując oświetlenie we wnętrzu, bardzo często zależy nam na stworzeniu możliwie jak największej liczby kombinacji, tak aby w procesie użytkowania dysponować odpowiednią możliwością rozwiązań. System Cameleon możemy połączyć też z szynoprzewodami 1 i 3 obwodowymi w naszej ofercie za pomocą specjalnych adapterów (system profile i commercial track light system lub szynoprzewodach opartych na komponentach GLOBAL). Warto w tym miejscu podkreślić, że system CAMELEON pozwala na dowolne rozmieszczenie opraw i uzyskanie dwóch osobnych stref oświetleniowych w ramach jednego punktu zasilania.

 

 

Dzięki temu lampy w poszczególnych częściach przestrzeni mogą świecić niezależnie od siebie, a zastosowanie kolejnych tego rodzaju rozwiązań w ramach jednej przestrzeni wymaga jedynie dodatkowych punktów zasilania. Przemyślane rozwiązania zastosowane w systemie sprawiają, że proces aranżacji i montażu przebiega szybko, sprawnie i nie wymaga żmudnych i kosztownych prac remontowych. Dopełnieniem całego rozwiązania jest katalog systemu Cameleon zawierający pełną ofertę elementów systemu wraz z danymi technicznymi każdego z nich, które są niezbędne w procesie projektowania. W katalogu przedstawiono również inspiracje aranżacji świetlnych oraz szczegółowe instrukcje montażu poszczególnych elementów.

 

 

 

Katalog systemu Cameleon dostępny jest do pobrania w wersji elektronicznej na stronie internetowej producenta – www.nowodvorski.com. Warto w tym miejscu dodać, że walory systemu Cameleon marki Nowodvorski Lighting zostały docenione przez ekspertów branży oświetlenia i nagrodzone Złotym Medalem 2020 Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz nagrodami specjalnymi Grupy MTP – Eco Prize i Grand Prix, a już wkrótce zostanie zaprezentowany na stoisku pierwszej polskiej edycji Architect@Work.

 

 

© wszystkie zdjęcia: Nowodvorski
www.nowodvorski.com

Wszystko oświecone z Systemem Cameleon
Get in touchPowrót do przeglądu

A@W Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do naszego comiesięcznego newslettera!

>> Zasubskrybuj

Jesteś zainteresowany widocznością w naszym newsletterze?

>> Kliknij tutaj!

Sponsorzy

Media 2024

 

 

 

 

 

 

 

Design & Plan

We współpracy z

 

 

Partner w zakresie oświetlenia 2024