EXPO XXI Warszawa
15 & 16 maja 2024

A@W Newsletter

Podróż do śródziemnomorskich krajów

ROCA

15 września 2022

Podróż do śródziemnomorskich krajów z kolekcją łazienkową ONA marki Roca


Łazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w przestrzeni domowej. O ile kuchnia stanowi serce domu, o tyle łazienka z pewnością może być jego duszą. To tu rozpoczynamy i  kończymy nasz dzień, dlatego coraz częściej szukamy takich rozwiązań, które zapewnią nam nie tylko komfort, bezpieczeństwo i wygodę, ale również pozwolą nam odnaleźć spokój, harmonię i przywrócić równowagę w naszej codzienności. Potrzeby użytkowników i zmiany zachodzące we współczesnym świecie sprawiają, że projektanci coraz częściej poszukują inspiracji w naturze.

 

Nie inaczej było w przypadku nowej kolekcji łazienkowej marki Roca – Ona, co w języku katalońskim oznacza fala. Inspirowana regionem śródziemnomorskim seria oferuje kompletne rozwiązanie do łazienki – umywalki, meble, baterie, wanny, dodatki, miski WC i bidety. Połączenie najnowszych technologii, ponadczasowego, minimalistycznego designu i komfortu użytkowania jest wynikiem współpracy  Centrum Desingu Roca z międzynarodowymi biurami projektowymi Noa Design i Benedito Design.

 

 

 

Śródziemnomorska różnorodność i zwrócenie się ku naturze


Urządzając łazienkę bardzo często poszukujemy takich rozwiązań, które pozwolą nam kompleksowo i spójnie wyposażyć całe wnętrze. Kolekcja Ona jest nie tylko połączeniem wysokiej jakości, funkcjonalności i uniwersalnego designu, ale przede wszystkim  daje możliwość stworzenia przemyślanej i uporządkowanej przestrzeni. Szeroki wachlarz oferty pozwala stworzyć wyjątkowe, spójne przestrzenie łazienkowe nie tylko dla domów czy mieszkań, ale również dla hoteli i różnych miejsc publicznych.

 

Do najważniejszych cech tej wyjątkowej kolekcji z pewnością możemy zaliczyć subtelny i minimalistyczny design umywalek połączony z wyjątkową serią baterii z cylindrycznym i smukłym korpusem, dostępnym w różnych wysokościach i długościach wylewki z płaskim minimalistycznym uchwytem. Ponadto baterie Ona są dostępne w czterech wykończeniach: chromowym, z powłoką Evershine, Titanium Black i Rose Gold oraz klasycznym czarnym macie. Gama baterii zawiera również modele prysznicowe i wannowe (naścienne i podtynkowe). Wewnątrz baterii znajduje się system otwierania Cold Start, ogranicznik wypływu wody i głowica ceramiczna ze zredukowaną średnicą gwarantująca większą efektywność zarówno w zużyciu wody jak i energii.

 

 

Technologia w trosce o bezpieczeństwo i komfort użytkowania


Nowoczesne wzornictwo coraz częściej poszukuje technologicznych rozwiązań, które będą odpowiedzią na wszelkiego rodzaju potrzeby jakościowe oraz które zagwarantują nam wysoki komfort użytkowania, a także pozwolą zaoszczędzić zużycie wody. Kolekcja wyposażona jest w najnowsze innowacyjne rozwiązania marki jak technologia Fineceramic®, Stonex®, Everlux, bezdotykowe rozwiązania i Supraglaze®. Zastosowany w umywalkach materiał Fineceramic® pozwala na produkcję lżejszych umywalek, co wpływa na redukcję śladu węglowego w środowisku poprzez optymalizację procesu produkcji i transportu. Drugim innowacyjnym materiałem jest  Stonex. Ten ekskluzywny materiał pochodzenia naturalnego zastosowany w wannach z kolekcji Ona wyróżnia się zapewniającymi bezpieczeństwo użytkowania właściwościami antypoślizgowymi, odpornością na zużycie i trwałością.

 

Nablatowe modele umywalek, które są dostępne w wersji prostokątnej i okrągłej w bieli, mogą być dodatkowo pokryte powłoką Supraglaze®, która tworzy perfekcyjnie gładką powierzchnię nie pozwalając na gromadzenie się mikroskopijnym cząsteczkom osadu spełniając najwyższe standardy higieny. Dyskretne toalety i bidety, które dopełniają kolekcję zostały wyposażone w najnowszej generacji technologię Rimless, dzięki temu możliwe jest obmywanie miski WC na całym obwodzie zamiast punktowo. Warto również wspomnieć, że zastosowane rozwiązanie  zmniejsza zużyciu wody, niż w przypadku standardowych misek WC.

 

 


Ważne rozwiązania w trosce o planetę


Firma Roca nie pozostaje obojętna na oczekiwania swoich klientów w kontekście obniżania śladu węglowego i wdrażania rozwiązań w trosce o naszą wspólną przyszłość. Stworzona kolekcja w swoim DNA uwzględnia dbałość o środowisko. Nie tylko pozwala oszczędzać wodę, ale dodatkowo przy tworzeniu tej serii udało się zoptymalizować proces produkcji i transportu, co  przyczynia się do redukcji śladu węglowego w środowisku. To pokazuje, że zespół projektowy nie tylko bierze pod uwagę oczekiwania i potrzeby użytkowników, ale również stara się działać w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, z szacunku do natury.

 

 

© wszystkie zdjęcia: ROCA
www.roca.pl

 

Podróż do śródziemnomorskich krajów
Get in touchPowrót do przeglądu

A@W Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do naszego comiesięcznego newslettera!

>> Zasubskrybuj

Jesteś zainteresowany widocznością w naszym newsletterze?

>> Kliknij tutaj!

Sponsorzy

Media 2024

 

 

 

 

 

 

 

Design & Plan

We współpracy z

 

 

Partner w zakresie oświetlenia 2024