EXPO XXI Warszawa
15 & 16 maja 2024

A@W Newsletter

Nowa klasyka

LAUFEN

15 września 2022

Klasyka wypełniona nowoczesnością w kolekcji The New Classic Laufen


Miłość, pasja i poezja – to credo jednego z największych projektantów, którego nazwisko jest znane każdemu kto choć trochę interesuje się światem designu. Projektował dla takich marek jak Louis Vuitton, Alessi, Bisazza, Flos, Kartell, KLM, Moroso, Rosenthal czy Vitra. Ale lista klientów, z którymi współpracuje jest o wiele dłuższa, a wśród nich szczególne miejsce zajmuje marka Laufen, dla której duński projektant Marcel Wanders stworzył wyjątkową kolekcję The New Classic. Ta niezwykła kolekcja zawiera umywalki, w tym umywalki nablatowe i małe umywalki w kilku rozmiarach z ceramiki Saphikeramik, miskę WC, bidet WC i poetyczną wannę z konglomeratu Sentec. Nie zabrakło również prawdziwych wisienek na torcie w postaci wyjątkowych detali zaprezentowanych w dodatkach łazienkowych. Także z saphirkeramik.

 

 

Nowa interpretacja klasyki


Kolekcja The New Classic Laufen zaprojektowana przez Marcela Wandersa to nowa interpretacja klasycznego stylu przy użyciu nowoczesnego materiału ceramicznego SaphirKeramik. Każdy detal stanowi część perfekcyjnej całości przy kreatywnym wykorzystaniu surowców pokazując niezwykły talent autora. Jak przystało na styl Wandersa, i tym razem udało się połączyć w sobie innowacyjne materiały i technologie, jednocześnie odwołując się do dobrze znanych historycznych stylów i archetypów. Rezultat, który udało się osiągnąć projektantowi jest zaskakujący: subtelne, delikatne i kobiece linie, niczym kielich kwiatu świetnie się prezentują w kontraście z silnymi męskimi elementami.

 

Dystyngowana seria The new classic jest uznana za bezprecedensową i niepowtarzalną na rynku łazienkowym. Podczas procesu koncepcyjnego szukając inspiracji w klasyce, projektant jednocześnie szukał odpowiedzi na realizację współczesnej potrzeby funkcjonalności. Koncentrował się na cechach użytecznych jednocześnie przywołując poetyczność dawnych czasów i przeszłości.

 

 

 

Łazienka z dawnych lat w nowoczesnym wydaniu


Niezwykła subtelność i neoklasyczne kształty to cechy charakterystyczne wolnostojącej wanny i nablatowej umywalki z przedstawionej kolekcji. To śmiałe połączenie stylów i nowoczesnych materiałów idealnie sprawdzi się w dużych salonach kąpielowych, przenosząc nas do czasów przeszłych. Dzięki opływowym kształtom i charakterystycznej linii retro wanna nadaje wnętrzu charakteru i pozwala stworzyć wyjątkową atmosferę. Umywalka nablatowa z kolekcji może stanowić idealne dopełnienie szczególnie w odrestaurowanych wnętrzach, w których zależy nam na podkreśleniu eklektycznego charakteru budynku. Przy projektowaniu kolekcji dla projektanta, jak zawsze, bardzo ważna była różnorodność kolekcji i możliwości jej interpretacji. Oprócz umywalek nablatowych mamy również umywalki ścienne w trzech rozmiarach, od 50 do 120 cm.

 

W zaprezentowanej kolekcji nie zabrakło również dedykowanych baterii w kolorze chromu w nowoczesnym jednouchwytowym wydaniu i nieco bardziej klasycznej – dwuuchytowym. Zaproponowane rozwiązania przełamują klasyczną formę zastosowaną w umywalkach i swoją minimalistyczną formą przenoszą nas do nowoczesności.

 

 

 

Jeszcze więcej subtelności zamkniętej w plastycznych i lekkich formach dodatków.


Dopełnieniem każdego dobrze zaprojektowanego wnętrza są dodatki, drobne szczegóły, które bardzo często decydują o ogólnym wrażeniu przestrzeni. Kolekcję dodatków łazienkowych The New Classic charakteryzują, podobnie jak całą kolekcję, łagodne linie kształtów. To inspiracja przeszłymi epokami w połączeniu z nowoczesnymi materiałami. Możemy w niej znaleźć takie elementy jak: wyjątkowe lustro ceramiczne SaphirKeramik z nastrojowym podświetleniem LED w kształcie elipsy, które można montować w pionie lub poziomie, ceramiczną półkę, którą można montować nad szafką lub asymetrycznie, obok bidetu czy w innej strefie łazienkowej zgodnie z wyobraźnią i potrzebami użytkownika czy przybory do codziennej higieny jak ceramiczny pojemnik na szczoteczki do zębów, dozownik na mydło SaphirKreamik.

 

 

 

Warto w tym miejscu dodać, że dzięki zastosowaniu nowej formuły ceramiki Saphirceramik w całej kolekcji udało się ograniczyć zużycie zasobów oraz obniżyć ślad węglowy produktu poprzez obniżenie kosztów związanych z transportem i zużyciem materiału.


Efekt współpracy marki Laufen i wielkiego projektanta jak zawsze zaskakuje i zachwyca, i z pewnością sprawdzi się zarówno w projektach, w których chcemy podkreślić charakter wnętrza, jak i tych, w których szukamy łagodnej nowoczesności.

 

 

© wszystkie zdjęcia: LAUFEN
www.laufen.pl

 

Nowa klasyka
Get in touchPowrót do przeglądu

A@W Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do naszego comiesięcznego newslettera!

>> Zasubskrybuj

Jesteś zainteresowany widocznością w naszym newsletterze?

>> Kliknij tutaj!

Sponsorzy

Media 2024

 

 

 

 

 

 

 

Design & Plan

We współpracy z

 

 

Partner w zakresie oświetlenia 2024