EXPO XXI Warszawa
28 & 29 maja 2025

A@W Newsletter

Ponad czasem, dla nowej współczesności

Ceramika Paradyż

15 grudnia 2022

Ponad czasem, dla nowej współczesności  – Neve Creative.
Poznaj kolekcję stworzoną przez Maję Ganszyniec dla firmy Paradyż, która wymyka się szablonowym zastosowaniom, zaskakuje formą i odpowiada na współczesne potrzeby najbardziej wymagających klientów. To rozwiązania, które nawiązują do idei nowego europejskiego Bauhausu i redefiniują znane nam dotychczas formy dekoracji.

 

 

Kiedy przy kolekcji pojawia się nazwisko Mai Ganszyniec, możemy mieć pewność, że zaprojektowane przez nią rozwiązania tworzą nową, niezwykłą historię designu, która przetrwa miarę upływającego czasu. Nie inaczej jest w przypadku kolekcji Neve Creative stworzonej dla Ceramiki Paradyż. Jest to już kolejny, po wielokrotnie nagradzanym Modernizmie z kultowymi gorsecikami, projekt Ceramiki Paradyż i Studia Ganszyniec, odnoszący się do potrzeb najbardziej wymagających klientów i do wymagań współczesnej architektury. Tym razem najważniejszą jego cechą jest modułowość oraz redefinicja znanych nam form dekoracji. To właśnie w tej kolekcji udało się odejść od klasycznego charakteru i znaczenia dekoru, podkreślając niezwykłą grę formy, światła, koloru i struktury.  

 

Układanka nieskończonych możliwości


Projektanci i architekci poszukują rozwiązań, dających im możliwości tworzenia przestrzeni, która w żaden sposób nie jest ograniczona terminem ważności. Szukają kompleksowych kolekcji, które pomimo określonej liczby rozwiązań gwarantują nieskończoną ilość aranżacji i możliwości zastosowania. Kolekcja Neve Creative to historia, która odpowiadana przez kolejnych projektantów tworzy nową opowieść. Dzięki możliwości zastosowania jej na ścianie, podłodze czy elementach meblowych jesteśmy wstanie stworzyć spójną przestrzeń, dopracowaną w najmniejszym detalu. Kompatybilna geometria płytek pozwala łączyć je ze sobą w dowolnych kompozycjach kwadratów 19,8x19,8 cm, prostokątów 9,8x19,8 cm i kwadracików 9,8x9,8 cm. Warto w tym miejscu podkreślić, że dodatkową paletę rozwiązań uzyskujemy poprzez zabawę tym, co prawie niedostrzegalne, a mianowicie barwą zastosowanej fugi.

 

 

Umowny minimalizm


Zaproponowana paleta kolorów, na którą składają się trzy odcienie jasne i trzy nasycone daje możliwości tworzenia wnętrz zarówno dla tych, którzy najlepiej czują się w spokojnych, minimalistycznych przestrzeniach, jak i dla tych, którzy szukają ekstrawaganckich, odważnych połączeń, często w eklektycznych aranżacjach. Sam kolor to jednak nie wszystko, ta z pozoru określona liczba rozwiązań została dodatkowo zróżnicowana pod względem wykończenia powierzchni - matowej, błyszczącej oraz strukturalnej. Tu dekoracją staje się sam rytm podziałów, zestawienie elementów, zabawa geometrycznymi, reliefowymi lub połyskującymi deseniami i prostotą formy.  Ale na tym nie koniec możliwości, dodatkowym elementem, który dookreśla i niejako definiuje aranżację przestrzeni jest zastane lub zaprojektowane światło. Łączenie matu z błyskiem na powierzchni pojedynczej płytki, pozwala na uzyskanie atrakcyjnych efektów przy użyciu jednego rodzaju produktu. To właśnie światło modeluje przestrzeń, podkreśla charakter i dodaje subtelności całemu projektowi.

 

 

 

Nowa funkcja dekoracji


Funkcjonalizm tej kolekcji zawiera się w ponadczasowości zastosowanych elementów. Dzięki grze faktur, barw i światłocieni wnętrza zyskują przestrzenność. Dekoracja staje się tu umowna, oparta na subtelnościach, zgodna z ideami minimalizmu i funkcjonalizmu. Mniej znaczy tu naprawdę więcej, a forma jasno wynika z funkcji. Wykorzystując możliwości kolekcji, ściana raz może stanowić element dekoracyjny, innym razem może być tłem dla innych obiektów odgrywających pierwszoplanową rolę.

 

 

Nieskończoność możliwości, wielość zastosowań i dowolność interpretacji jakie daje kolekcja sprawiło, że to właśnie ona odgrywa główną rolę w drugiej edycji konkursu „Paradyż Designers”. Młodzi projektanci i architekci przy wykorzystaniu możliwości Neve Creative mają za zadanie stworzyć wnętrza, które będą służyć przez lata, w myśl idei sustainable living.  To pokazuje, że konkurs dodatkowo promuje idee do tworzenia architektury wnętrz, która dostrzega i reaguje na zmiany społecznych trendów. Prace konkursowe oceni jury pod przewodnictwem projektantki kolekcji Mai Ganszyniec.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.paradyz.com/konkurs.

 

© wszystkie zdjęcia: Ceramika Paradyż
www.paradyz.com

Ponad czasem, dla nowej współczesności
Get in touchPowrót do przeglądu

A@W Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do naszego comiesięcznego newslettera!

>> Zasubskrybuj

Jesteś zainteresowany widocznością w naszym newsletterze?

>> Kliknij tutaj!

Sponsorzy

Media 2024

 

 

 

 

 

 

 

Design & Plan

We współpracy z

 

 

Partner w zakresie oświetlenia 2024