EXPO XXI Warszawa
15 & 16 maja 2024

A@W Newsletter

Wielowymiarowy świat tkanin tworzony z myślą o rozwoju i Planecie

BRUTEX

31 stycznia 2023

Wielowymiarowy świat tkanin tworzony z myślą o rozwoju i Planecie


Każdy architekt wnętrz doskonale wie, że o wyjątkowości i charakterze projektu decyduje nie tylko kolor ścian, styl mebli czy rodzaj wybranych sprzętów. Bardzo istotny wpływ na wygląd i ostateczny klimat w projekcie mają wszelkiego rodzaju tkaniny, w szczególności ich faktury, kolory, czy też rodzaj użytych materiałów. To one sprawiają, że prezentowane wnętrze nabiera uroku. Dobór tkanin i ich zastosowanie są również tym elementem, który poddawany jest wielu próbom, aż do momentu kiedy wspólnie z klientem dojdzie się do ostatecznej wersji.

 

Ten proces nie byłby możliwy do przejścia, gdyby nie takie przedsiębiorstwa jak firma Bru założona w 1995 r. przez Gary’ego i Jasona Neimanów, będąca wiodącym, światowym dostawcą tkanin dekoracyjnych i tapicerowanych oraz tapet. Dzisiaj to partner, który stawia sobie niezwykle ambitne cele, a ich realizacja zapewnia wszystkim partnerom przewagę na rynku, podążanie za nowoczesną technologią i przede wszystkim troskę o te idee, które są dla nas ważne w kontekście ochrony naszej Planety. Innowatorskie rozwiązania wdrażane przez firmę pozwalają jej wyznaczać kierunki rozwoju w całej branży.

 

 

Bliźniacze światy w trosce o naszą Planetę i komfort pracy


Podstawą zmiany i poszukiwania rozwiązań jest uświadomienie sobie problemów i wyzwań, jakie stoją przed branżą tekstyliów. Jak wiemy do wyprodukowania jednej tony tkaniny zakłady włókiennicze zużywają 200 ton wody. 10% globalnej emisji gazów cieplarnianych pochodzi właśnie z produkcji odzieży i obuwia. Dlatego bardzo ważne jest, aby firmy nie tylko dostrzegały problem, ale wdrażały rozwiązania we wszystkich obszarach swojej działalności. Firma Bru Textiles od wielu lat stawia sobie bardzo wysokie cele i zdaje sobie sprawę, że kluczem dla branż przyjmujących zrównoważone praktyki biznesowe jest skupienie się na kwestiach o strategicznym dla nich znaczeniu. W przypadku tekstyliów jest to zmniejszenie ilości odpadów i wydłużanie lub tworzenie zdrowszego cyklu życia produktów.

 

Bru Textiles strategicznie kształtuje swoją wizję biznesową i rozwija swoje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju ONZ lub SDGs, których celem jest stworzenie lepszego, bezpieczniejszego środowiska dla wszystkich do 2030 r. Jednym z rozwiązań, które ma jej w tym pomóc jest autorskie, innowacyjne rozwiązanie skupione wokół technologii digital twin, tłumaczonej na polski dosłownie jako cyfrowy bliźniak. Twinbru to cyfrowy dział produktów i usług firmy Bru Textiles.

 

 

Usługi Twinbru obejmują modelowanie 3D, renderowanie, wizualizację tkanin na modelach 3D i/lub wybranych scenach pomieszczeń oraz tworzenie bibliotek zasobów dla cyfrowych tekstur, modeli i scen, na których pracują artyści, architekci czy projektanci wnętrz. Warto w tym miejscu podkreślić, że wszystkie tkaniny z kolekcji FibreGuard i FR-One mają dokładną, zeskanowaną replikę fizycznej tkaniny, którą można zamówić i pobrać z wielu platform, w tym Nvidia Omniverse, Kujiale, Swatchbook, ArchiUp, Chaos Cosmos i Poliigon.

 

Z pewnością jedną z zalet korzystania z cyfrowych bliźniaków jest to, że technologia Twinbru umożliwia dostosowanie treści do projektu. Możliwe jest pokazanie różnych tkanin, gdzie każdy kolor jest reprezentowany na wielu modelach. Te cyfrowe bliźniaki pozwalają architektom i projektantom wnętrz na cyfrową wizualizację ich pracy w fotorealistycznej jakości wysokiej rozdzielczości. Choć z pozoru takie rozwiązania mogą się wydawać banałem, to w efekcie digitalizacja tkanin odgrywa dużą rolę w tworzeniu bardziej zrównoważonych projektów i prototypów­­­­.

 

 

 

Troskliwy Partner


Aby zrozumieć wartości, którymi kieruje się marka, nie wystarczy tylko przyjrzeć się produktom i innowacyjnym rozwiązaniom. Każdego roku Bru wysyła na cały świat dziesiątki milionów metrów tkanin i tapet, dlatego firma zapewnia swoim partnerom dostęp do całego Systemu Bru Full Solution, który pomaga klientom osiągnąć wyższą efektywność niższym kosztem w całym procesie zamówień i marketingu. Proponowana pomoc dotyczy każdego obszaru działania firmy: logistyki, procesu tworzenia, produkcji, marketingu a nawet wsparcia finansowego i rozwoju. To firma tworzona z pasji i szacunku do ludzi i pewnie dzisiaj nie byłaby w tym miejscu gdzie jest, bez równie silnych wartości i zasad, które przyświecały jej od samego początku. To one cały czas definiują sposób, w jaki należy postępować z pracownikami, klientami, dostawcami i światem wokół nas. Ponieważ, jak głosi jej hasło: ostatecznie, to ludzie tworzą tę firmę.

© wszystkie zdjęcia: Brutex

www.twinbru.com
www.brutex.com ­­­

 

Wielowymiarowy świat tkanin tworzony z myślą o rozwoju i Planecie
Get in touchPowrót do przeglądu

A@W Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do naszego comiesięcznego newslettera!

>> Zasubskrybuj

Jesteś zainteresowany widocznością w naszym newsletterze?

>> Kliknij tutaj!

Sponsorzy

Media 2024

 

 

 

 

 

 

 

Design & Plan

We współpracy z

 

 

Partner w zakresie oświetlenia 2024