EXPO XXI Warszawa
28 & 29 maja 2025

A@W Newsletter

Dla poszukujących ukrytych przestrzeni

GEBERIT POLSKA

21 czerwca 2023

Współczesne budownictwo i zmieniający się klimat sprawiają, że coraz częściej sięgamy po rozwiązania, które będą dla nas gwarancją uzyskania jak najwyższej jakości, przy możliwe jednoczesnym uzyskaniu współczynników optymalizacji związanych z ograniczeniem wykorzystanej przestrzeni, optymalizacją zużycia energii, czy wreszcie utrzymania całej inwestycji. Mamy też coraz większe wymagania, szczególnie w zakresie instalacji elektrycznych, hydraulicznych czy kanalizacyjnych – powód jest prosty – od tych rozwiązań wymagamy najwyższej niezawodności, trwałości i jakości, ponieważ to, co niewidoczne w budynku, najtrudniej wymienić. To właśnie  „pod spodem” wszystko musi działać bez zarzutów, abyśmy mogli korzystać z jego wnętrza przez długie lata.

 

Znalezienie ekonomicznych i niezawodnych systemów kanalizacyjnych do wysokich budynków często jest dla właścicieli budynków, inżynierów sanitarnych i instalatorów nie lada wyzwaniem. Na szczęście są też firmy, które cały czas podnoszą sobie poprzeczkę i rozwijają swoje produkty. Do nich z pewnością należą specjaliści w firmie Geberit, którzy opracowują i optymalizują rozwiązania systemów i produktów, dostarczając na rynek produkty odpowiadające współczesnym potrzebom.

 

Więcej miejsca dzięki optymalizacji hydraulicznej


Coraz częściej poszukujemy rozwiązań, które pozwolą nam nie tylko zoptymalizować użytkową przestrzeń budynków, ale również tę niewidoczną, potrzebną do sprawnego funkcjonowania budynków. Odpowiedzią na te potrzeby z pewnością jest innowacyjny system kanalizacyjny zoptymalizowany pod kątem przepływu - Geberit SuperTube. Ta innowacyjna technologia opiera się na perfekcyjnej współpracy między komponentami systemu, co umożliwia instalowanie systemów kanalizacyjnych w sposób zapewniający szczególną oszczędność miejsca w budynkach średniowysokich, wysokich i wysokościowych.

 

  

 

 

W pionie kanalizacyjnym tworzy się ciągły słup powietrza, co oznacza, że nie jest już potrzebna równoległa rura wentylacyjna. Piony o mniejszych wymiarach, bez równoległych rur wentylacyjnych wymagają znacznie mniejszych szachtów instalacyjnych. Co więcej, rurociągi poziome można układać na odcinkach o długości do 6 metrów bez spadku, co oznacza, że System Geberit SuperTube oszczędza miejsce w każdym kierunku i umożliwia to, w przypadku odsadzki, montaż sufitów podwieszonych znacznie bliżej stropu. Warto dodać, że dzięki przepustowości znacznie większej od wartości normatywnych i stałej średnicy pionu d110, wydajność systemu firmy Geberit znacznie przekracza możliwości standardowej instalacji kanalizacyjnej, a wszystko dzięki optymalizacji hydraulicznej całego układu. W praktyce oznacza to znaczną redukcję materiałów i wymaganej przestrzeni.

 

 

 

Idealna układanka


Technologia Geberit SuperTube opiera się na doskonałej wzajemnej zależności pomiędzy czterema elementami systemu. Trzy zmyślne kształtki, w połączeniu ze sprawdzoną rurą spustową Geberit o dużej przepustowości, tworzą innowacyjne rozwiązanie hydrauliczne, które przynosi wyraźne dodatkowe korzyści. Dzięki zoptymalizowanej geometrii kształtki Geberit Sovent, montowanej na pionie zamiast trójnika, ścieki kierowane do pionu kanalizacyjnego są wprawiane w ruch wirowy, który dociska je do ścianki rury, następnie przepływ pierścieniowy zmienia się w kolanie Geberit BottomTurn w przepływ laminarny. Warto dodać, że taka zmiana znacznie zmniejsza straty energii w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami.

 

 

Na samy końcu tej drogi zakrzywione kolano Geberi BackFlip przekształca przepływ laminarny z powrotem w przepływ pierścieniowy. W rezultacie tworzy się ciągły słup powietrza od najwyższego piętra do trójnika na kolektorze. To innowacyjne rozwiązanie jest dzisiaj gwarancją oszczędności miejsca, maksymalizacji powierzchni użytecznej i w ogólnym przeliczeniu również efektywności kosztowej. 

 

 

www.geberit.pl
© wszystkie zdjęcia: GEBERIT POLSKA

Dla poszukujących ukrytych przestrzeni
Get in touchPowrót do przeglądu

A@W Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do naszego comiesięcznego newslettera!

>> Zasubskrybuj

Jesteś zainteresowany widocznością w naszym newsletterze?

>> Kliknij tutaj!

Sponsorzy

Media 2024

 

 

 

 

 

 

 

Design & Plan

We współpracy z

 

 

Partner w zakresie oświetlenia 2024