EXPO XXI Warszawa
28 & 29 maja 2025

A@W Newsletter

Drzwi do sukcesu

RK EXCLUSIVE DOORS

10 kwietnia 2024

Drzwi do sukcesu firmy RK Exclusive Doors


RK Exclusive Doors to symbol innowacji i niezrównanej jakości w produkcji ekskluzywnych drzwi wejściowych, których historia rozpoczęła się w 2010 roku. Założyciel firmy, Robert Karasek, z wizją i pasją do tworzenia, wprowadził na rynek ideę drzwi, które przekraczają standardowe pojęcie funkcjonalności, stając się dziełem sztuki i manifestacją wyrafinowanego designu. Wprowadzając na rynek pierwsze koncepcje drzwi panelowych, stworzone z połączenia odwagi, niezrównanej jakości i niepowtarzalnego wzornictwa, firma szybko wyróżniła się na tle konkurencji.

 

 

Dzięki przemyślanej strategii, wsparciu ze strony wybitnych ekspertów, przywiązania do jakości  i zastosowaniu nowoczesnych technologii, RK Exclusive Doors szybko zdobyła uznanie na europejskim rynku, stając się synonimem luksusu i nowatorskiego podejścia do designu.  Momentem przełomowym, który nastąpił 6 lat temu i zainicjował nowy rozdział w historii firmy, było wprowadzenie na rynek drzwi typu pivot pod nazwą RK Pivot Doors. Te pionierskie rozwiązania szybko zdobyły międzynarodowe uznanie jako symbol luksusu i najwyższej klasy, ustanawiając nowe standardy w branży na całym świecie.

 

 

 

RK Pivot Doors


To drzwi, które redefiniują pojęcie luksusu i jakości, stając się ulubieńcem architektów dzięki unikalnemu mechanizmowi obrotowemu, który pozwala na tworzenie większych i cięższych konstrukcji. Największym wyzwaniem dla firmy było opracowanie idealnego systemu aluminiowego, nad którym pracowano przez kilka lat z najlepszymi inżynierami, zanim zdecydowano się wprowadzić produkt na rynek. Efektem  starań była realizacja wizji firmy: stworzenie własnej, innowacyjnej konstrukcji i technologii. Dzięki temu drzwi RK Pivot mogą osiągać do 4 metrów wysokości i ważyć do 500 kg. Dodatkowo RK Pivot Doors łączą w sobie dokładność wykonania z artystycznym zmysłem, a ponadto wpisują się w obecne trendy architektoniczne. Kluczowym aspektem tych drzwi jest nie tylko estetyka i innowacyjność, ale również zapewnienie bezpieczeństwa oraz wysokich parametrów wiatroszczelności, termoizolacji i wodoszczelności, porównywalnych z tymi dla drzwi zawiasowych.

 

 

Współpraca i ciągły rozwój


Firma RK Exclusive Doors współpracuje z architektami i projektantami z całego świata, wprowadzając do języka architektury pojęcie sztuki kreowania wejść, co pozwala na tworzenie niezwykłych projektów, w pełni dostosowanych do indywidualnych potrzeb i marzeń klientów. To podejście zmienia percepcję drzwi wejściowych z elementu czysto funkcjonalnego na kluczowy punkt w projektowaniu fasad i wnętrz. Innowacje i poszukiwanie nowych rozwiązań to fundament działalności RK Exclusive Doors. Firma nieustannie eksploruje możliwości nowych materiałów i technologii, co pozwala na tworzenie drzwi, które są nie tylko niezwykle estetyczne, ale również charakteryzują się wyjątkową trwałością i funkcjonalnością. Popularne materiały wykończeniowe to naturalny kamień, szkło i metal ciekły, które dodatkowo podkreślają prestiż i elegancję oferowanych produktów. RK Exclusive Doors nie ustaje w dążeniu do perfekcji, planując na rok 2024 wprowadzenie najnowszej kolekcji drzwi pivot, systemu Pivot 2.0 o jeszcze lepszych parametrach, a także innowacyjnego, bezdotykowego systemu ryglowania. Firma zapowiada również otwarcie nowego atelier w Warszawie oraz gruntowną metamorfozę głównego showroomu w Bielsku-Białej.

Dla architektów i projektantów, którzy pragną w swoich realizacjach połączyć niebanalny design z najwyższą jakością wykonania, drzwi od RK Exclusive Doors stanowią idealne rozwiązanie, otwierające drzwi do nieograniczonych możliwości projektowych i estetycznych, definiując nowe standardy w sztuce kreowania wejść.

 

© wszystkie zdjęcia: RK EXCLUSIVE DOORS
www.rkpivotdoors.com

 

Drzwi do sukcesu
Get in touchPowrót do przeglądu

A@W Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do naszego comiesięcznego newslettera!

>> Zasubskrybuj

Jesteś zainteresowany widocznością w naszym newsletterze?

>> Kliknij tutaj!

Sponsorzy

Media 2024

 

 

 

 

 

 

 

Design & Plan

We współpracy z

 

 

Partner w zakresie oświetlenia 2024