EXPO XXI Warszawa
28 & 29 maja 2025

A@W Newsletter

Redefiniowanie wzorów poprzez powierzchnie

FORMICA

8 maja 2024

Kolekcja Formica® Patterns: Redefiniowanie wzorów poprzez powierzchnie


Grupa Formica, będąca liderem w dostarczaniu zaprojektowanych rozwiązań powierzchniowych dla klientów komercyjnych i mieszkaniowych na całym świecie, ponownie potwierdza swoją pozycję na rynku, z dumą prezentując swoją najnowszą innowacyjną kolekcję: Formica® Patterns. Ta starannie dobrana gama laminatów obejmuje 9 serii wzorów, 86 dekorów i 10 tekstur, inspirowanych prostotą naturalnych, szlachetnych materiałów, wzorami abstrakcyjnymi przy wykorzystaniu technologii inżynieryjnych.

 

 

Kolekcja Formica® Patterns to połączenie najlepszych inspiracji z całego świata. Wśród nich głównym tematem są luksusowe kamienie naturalne, ponadczasowe powierzchnie lastryko, efekty metaliczne oraz klasyczne tkaniny. Innowacyjny proces projektowania firmy Formica łączy odzyskane materiały, ręcznie wykonane dzieła sztuki oraz nowoczesne techniki, tworząc unikalne i wyrafinowane wykończenia, które odpowiadają na potrzeby nowoczesnego designu i architektury. Każda dekoracja w kolekcji Formica® Patterns jest starannie wykonana, z zamiarem zapewnienia zarówno niezapomnianego efektu wizualnego, jak i długotrwałej jakości i funkcjonalności. Każda z dziewięciu serii wzorów redefiniuje na nowo inspiracje szlachetnymi materiałami, oferując zrównoważone podejście do designu. Bogata oferta Formica® Patterns pozwala na różnorodność wyboru, odpowiadając na indywidualne preferencje projektantów i ich klientów. Firma pokazuje również, jak efektywnie łączyć różne materiały, aby najlepiej odpowiadały one na potrzeby współczesnych wnętrz, tworząc przestrzenie zarówno piękne, jak i praktyczne. Kolekcja oferuje zarówno subtelne i wyrafinowane estetyki, jak i te, które przyciągają uwagę ekspresyjnymi elementami wzorniczymi, odpowiadając na potrzeby najbardziej wymagających projektantów i architektów.

 

 

Każda z dziewięciu serii projektowych w kolekcji Formica® Patterns ma swoją unikalną historię i odzwierciedla wartości, które definiują DNA firmy. Te opowieści umożliwiają głębsze zrozumienie idei stojących za tworzeniem kolekcji, a także wskazują na elastyczność firmy w odpowiedzi na zmieniające się trendy i oczekiwania rynku.

 

Seria RAW celebruje odzyskane piękno, koncentrując się na fascynujących powierzchniach, które są w stanie ewoluować wraz z najnowszymi trendami. Seria ta podkreśla harmonię między innowacyjnymi wzorami a zrównoważonymi metodami produkcji, ukazując zaangażowanie firmy w odpowiedzialne praktyki produkcyjne i dbałość o środowisko. Dekory z tej serii oferują autentyczny wygląd, wynikający z różnorodności struktur, naturalnych barw i materiałów recyklingowych i są produkowane w małych, rzemieślniczych partiach, gdzie każdy arkusz jest unikalny i charakteryzuje się naturalnymi cechami.

 

 

Kolejna seria Stones, inspirowana najbardziej zachwycającymi naturalnymi kamieniami z całego świata, łączy wnętrza z majestatycznymi wzorami marmuru, przekształcając codzienne przestrzenie w oazy luksusu. W tej kolekcji znajdziemy odniesienia do niektórych z najbardziej luksusowych kamieni na Ziemi, takich jak biały marmur Calacatta Caldia, oraz nowy dekor Nero Marquina z jego bogatym czarnym tłem i efektownymi białymi żyłkami. Seria Stones oddaje ducha majestatycznego świata natury, tworząc ponadczasową estetykę, która oferuje nieograniczone możliwości aranżacyjne.

 

 Z kolei seria Engineered łączy w sobie nowoczesność i elegancję dzięki innowacyjnym dekorom i różnorodnej palecie kolorystycznej. Współpraca z brytyjską projektantką Olivią Aspinall zaowocowała odważnymi, rzemieślniczymi wzorami, które dodają przestrzeniom energii i witalności. Subtelne wzory i wszechstronna kolorystyka sprawiają, że ta kolekcja doskonale pasuje do różnorodnych zastosowań i stylów projektowych.  

 

Seria Monolith to synteza koloru i struktury, której inspiracją było piękno naturalnego kamienia oraz ślady działalności człowieka. Laminaty z serii Monolith wyróżniają się spektakularnymi wzorami powierzchni. Ich wielkoformatowe, charakterystyczne wzornictwo odzwierciedla teksturę kamienia, dlatego to idealne rozwiązanie do tworzenia wyjątkowych elementów architektonicznych na ścianach, kolumnach czy dużych meblach.

 

 

Inspiracją dla kolejnej serii Frosted  było połyskujące piękno morskich pereł oraz delikatny blask satynowych materiałów. Nowy dekor, Frosted Pearl, przemienia wnętrza w królestwo elegancji, nadając im subtelnego, wyrafinowanego charakteru. Starannie dobrana paleta, od kremowych odcieni bieli po modne, polerowane kolory, wnosi do wnętrza poczucie blasku.

 

Seria Metal Effects, jaka sama nazwa wskazuje czerpie inspirację z metali i ich metalicznych wykończeń, wprowadzając industrialny akcent do współczesnych wnętrz. W tej serii znajdziemy nawiązania do takich materiałów, jak stal, rustykalna patyna oraz dotknięte czasem metalowe powierzchnie, stworzone na bazie walcowanych arkuszy stali. Rozszerzając popularną paletę dekorów Brushed, do kolekcji dodano cieplejsze odcienie postarzanego brązu i miedzi, tworząc dynamiczną i stylową paletę.

 

 

Kolejna seria Textile to nawiązanie do możliwości jakie daje nam struktura tekstyliów – odzwierciedlenie wełnianych czy bawełnianych splotów. Seria oferuje estetykę klasycznych tkanin wkomponowanych w wyjątkowo trwałe laminaty. Każdy dekor jest wyjątkowo odporny, dzięki czemu świetnie sprawdza się w miejscach intensywnie użytkowanych, takich jak stoły, ściany i meble, łącząc elegancję klasycznych wzorów z odpornością nowoczesnych materiałów.

 

Seria Abstract od Formica Group to dekory zainspirowane światem przyrody, które stanowią autentyczne dzieła sztuki. Warto podkreślić, że  cała seria została zaprojektowane w całości ręcznie. Każdy element tej serii odzwierciedla unikalne piękno i finezję, czyniąc je idealnym wyborem dla tych, którzy cenią oryginalność i kreatywność w swoich przestrzeniach.  Znajdziemy tu ucieleśnienia kunsztu marmurkowania, piękno mozaik czy nawiązanie do  naturalnego piękna piasku.  

 

Ostatnia, i chyba najciekawsza seria Geo-optics od FormicaGroup to hołd dla dziedzictwa marki w tworzeniu nowatorskich wzorów graficznych. Ta kolekcja czerpie inspirację z misternych wzorów i abstrakcyjnych kształtów, oferując odważne formy wizualne. Projekty z tej serii zostały starannie wybrane, łącząc mikroskalowe wzory, które łączą motywy retro z nowoczesnym podejściem do sztuki abstrakcyjnej. Geo-optics to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają wyrazistych i dynamicznych elementów do swoich przestrzeni.

 

 

Zaprezentowana kolekcja Formica® Patterns oferuje szeroki wachlarz serii, gdzie każda z nich stanowi unikalne źródło inspiracji, które może wzbogacić każdy projekt architektoniczny. Ta różnorodność w dekorach, połączona z innowacyjnym podejściem do materiałów i projektowania, sprawia, że kolekcja Formica® Patterns jest nie tylko źródłem inspiracji, ale również praktycznym narzędziem, które może znacząco wspomóc pracę każdego architekta, umożliwiając realizację wizji na najwyższym poziomie.

 

© wszystkie zdjęcia: FORMICA
www.formica.com

Redefiniowanie wzorów poprzez powierzchnie
Get in touchPowrót do przeglądu

A@W Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do naszego comiesięcznego newslettera!

>> Zasubskrybuj

Jesteś zainteresowany widocznością w naszym newsletterze?

>> Kliknij tutaj!

Sponsorzy

Media 2024

 

 

 

 

 

 

 

Design & Plan

We współpracy z

 

 

Partner w zakresie oświetlenia 2024