EXPO XXI Warszawa
28 & 29 maja 2025

A@W Newsletter

Zdrowie dzięki wodzie

GROHE POLSKA

8 maja 2024

Zdrowie dzięki wodzie, czyli nowa koncepcja luksusu według marki GROHE


Woda to nie tylko źródło życia, ale także inspiracja dla GROHE, globalnego lidera w produkcji zaawansowanych rozwiązań sanitarnych do kuchni i łazienek. Firma ta, należąca do międzynarodowej grupy LIXIL od 2014 roku, jest pionierem w zakresie łączenia technologii, jakości, designu i zrównoważonego rozwoju. Celem marki jest tworzenie produktów, które nie tylko ułatwiają codzienne czynności, ale też przyczyniają się do oszczędności zasobów naturalnych. Rozszerzając swoje zaangażowanie w poprawę jakości życia, marka GROHE prezentuje odnowioną kolekcję GROHE SPA, która oferuje luksusowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania łazienkowe, pozwalające użytkownikom zanurzyć się w świecie relaksu i regeneracji.

 

 

Z troską o człowieka i planetę


Marka GROHE bazuje na czterech kluczowych filarach: innowacyjnej technologii, niezawodnej jakości, unikatowym designie oraz zrównoważonym rozwoju. Równie istotne są dla firmy inicjatywy skoncentrowane na potrzebach człowieka, jego zdrowiu fizycznym i psychicznym, gdzie woda odgrywa kluczową rolę. To holistyczne podejście do zdrowia i dobrostanu znalazło odzwierciedlenie w subbrandzie GROHE SPA, gdzie słowo Słowo „SPA” pochodzi z pierwszych liter łacińskiego wyrażenia „Salus Per Aquam”, czyli „zdrowie przez wodę”. Portfolio premium zapewnia wysokiej klasy armaturę, modułowe prysznice sufitowe, unikatową ceramikę oraz dopasowane akcesoria, które umożliwiają kreowanie luksusowych przestrzeni relaksacyjnych w domowym zaciszu.

 

 

 

Dzięki starannie wyselekcjonowanym materiałom, kolorom i powłokom, rozwiązania z portfolio GROHE SPA przekształcają łazienkę w prywatne sanktuarium, w którym każdy może odnaleźć spokój i potrzebną we współczesnym świecie chwilę na regenerację. Wszystko to zostało zaprojektowane z dbałością o detale, łącząc nowoczesny design z bogatą paletą kolorów oraz materiałów wykonania. Taka różnorodność konfiguracji pozwala na stworzenie indywidualnie dostosowanej łazienki, spełniającej wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wyjątkowość sygnowanych tym subbrandem kolekcji GROHE Atrio i GROHE Allure Brilliant z linii Private Collection pozwala na personalizację — od wyboru kolorów i rodzajów powłok, aż po uchwyty i ich oryginalne wypełnienia, co umożliwia kreowanie spersonalizowanych i ekskluzywnych rozwiązań.

 

Synergia dla jakości


W dzisiejszych czasach, aby zbudować pełną i przemyślaną ofertę, niezbędni są wiarygodni partnerzy, których działania kierowane są wspólnymi wartościami i ideami. Doskonałym przykładem otwartości na nowe możliwości oraz chęci poszerzania granic tradycyjnej oferty jest współpraca marki GROHE z firmą Caesarstone, znanym na całym świecie producentem wysokiej jakości blatów z konglomeratu kwarcowego. To strategiczne partnerstwo zaowocowało stworzeniem specjalnych materiałów, które doskonale komponują się z designem armatury GROHE, zapewniając jej trwałość i odporność na uszkodzenia. Kwarc, powszechnie stosowany do tworzenia eleganckich ścian i blatów, znalazł teraz zastosowanie w armaturze, co pozwala na osiągnięcie spójnych i estetycznie dopasowanych aranżacji łazienkowych.

 

 

 

W portfolio GROHE SPA, kwarcowe wkłady w eleganckich uchwytach przekształcają elementy armatury w inspirujące komponenty wnętrzarskie, otwierając drzwi do nowych możliwości projektowych. W kolekcji GROHE Allure Brilliant w wydaniu Private Collection zastosowanie znalazły najwyższej jakości kwarcowe cząsteczki, które zostały przetworzone w celu stworzenia niezwykle trwałej i odpornej na działanie czynników zewnętrznych powierzchni. W ramach tej kolekcji, wykorzystano odcienie białego i czarnego marmuru Caesarstone, które znakomicie komponują się z różnymi kombinacjami uchwytów, dźwigni i wylewek, co czyni każdy element  funkcjonalnym dziełem sztuki użytkowej. Projektanci mogą łatwo integrować te rozwiązania w eleganckie schematy łazienkowe, tworząc przestrzeń, która jest równie piękna, co praktyczna.

 

 

 

Przekraczanie Granic: więcej luksusu


Podczas majowej edycji wydarzenia Architect at Work, marka GROHE zaprezentuje najnowsze innowacje z portfolio GROHE Spa. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z wyjątkowym rozwiązaniem, które  marka zaprezentowała podczas tegorocznego Milan Design Week, prysznicem GROHE Rainshower Aqua Smart Control. Ten innowacyjny system prysznicowy, wyposażony w funkcję filtracji wody, otwiera nowe możliwości podczas kąpieli, umożliwiające zadbanie o zdrowie skóry w trakcie kąpieli. Nowoczesny design, wygodna obsługa oraz funkcje wykraczające poza dotychczasowe standardy w tej kategorii produktowej. Dzięki baterii termostatycznej GROHE SmartControl, zaprezentowanej w zupełnie nowej odsłonie, użytkownicy uzyskują pełną kontrolę nad parametrami wody.

 

 

 

 

 

Mechanizm "naciśnij-przekręć" umożliwia łatwe przełączanie i łączenie strumieni z deszczownicy i słuchawki prysznicowej, co zwiększa elastyczność i komfort użytkowania armatury. Wyrafinowany design prysznica został podkreślony przez metalowe przyciski z mechanizmem pop-out, które zintegrowano w korpusie baterii, tworząc minimalistyczną i elegancką formę. Jednak to nie wszystko –innowacyjna funkcja filtracji wody sprawia, że kąpiel staje się nie tylko przyjemna, ale również korzystna dla skóry i włosów. Rozwiązanie to usuwa z wody chlor i nieprzyjemne zapachy. Wśród prezentowanych nowości nie zabranie również innowacji do strefy WC. Przyciski spłukujące GROHE Soft Touch to odpowiedź na rosnące oczekiwania klientów. Nowość marki GROHE łączy w sobie nowoczesny design, funkcjonalność oraz intuicyjną obsługę. Przyciski umożliwiają idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb i aranżacji wnętrz.

 

GROHE SPA redefiniuje pojęcie luksusu w kategorii produktów łazienkowych, wprowadzając na rynek rozwiązania, które nie tylko wyróżniają się niezrównanym designem, ale również zaawansowaną funkcjonalnością i ekologicznym podejściem. Inwestując w innowacje, które dbają o zdrowie i komfort użytkowników, GROHE umacnia swoją pozycję jako lidera w branży rozwiązań sanitarnych. Zdecydowanie wizja zdrowia przez wodę, którą realizuje GROHE SPA, otwiera nowe perspektywy dla rozwoju przestrzeni łazienkowych.

 

Wszystkie zdjęcia: © GROHE
www.grohe.pl

 

Zdrowie dzięki wodzie
Get in touchPowrót do przeglądu

A@W Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się do naszego comiesięcznego newslettera!

>> Zasubskrybuj

Jesteś zainteresowany widocznością w naszym newsletterze?

>> Kliknij tutaj!

Sponsorzy

Media 2024

 

 

 

 

 

 

 

Design & Plan

We współpracy z

 

 

Partner w zakresie oświetlenia 2024